مقایسه آنتی ویروس ها ( برند های پر فروش )

مقایسه های صورت گرفته بر روی آنتی ویروس ها بر اساس آخرین نسخه های موجود در وب سایت سازنده با License اورجینال می باشد و همچنین تمامی آنتی ویروس ها بر روی کامپیوترهایی با سیستم عامل و منابع سخت افزاری یکسان بررسی شده اند.

 

 موارد بررسی شده بر روی آنتی ویروس ها به شرح زیر می باشد:


1 – رتبه بندی آنتی ویروس از نظر قدرت شناسایی و حذف ویروس ، Trojan ، Spyware ، Malware ، Worm ، HackTool و سایر بدافزارها
2 – رتبه بندی آنتی ویروس از نظر تأثیر بر روی سرعت سیستم عامل کاربر
3 – رتبه بندی آنتی ویروس از نظر نصب سریع و محیط کاربری ساده
4 – رتبه بندی آنتی ویروس از نظر دفعات Update شدن در طول روز و حجم دانلود شده

 

1 – رتبه بندی آنتی ویروس از نظر قدرت شناسایی و حذف ویروس ، Trojan ، Spyware ، Malware ، Worm ، HackTool و سایر بدافزارها
نتیجه برخی آزمون‌های صورت گرفته بر روی بعضی از آنتی ویروس ها پس از آنکه با تعداد و حجم بالایی از ویروس مواجه می شوند (مثلاً درگیر شدن با 10000 ویروس در یک Flash Memory جهت تست) ، قدرت تشخیص مطلوبی دارند اما سرعت تشخیص آن‌ها کـُند است و زمان زیادی نیاز است تا همه ویروس ها را شناسایی کنند. در طول این مدت ممکن است ویروس کار خود را به اتمام برساند. همچنین بعضی از آنتی ویروس ها ، ویروس را شناسایی می کنند اما نمی توانند آن را حذف کنند.
آنتی ویروس ها در این آزمون‌ ها نتایج یکسانی داشتند اما در شناسایی ویروس های جدید که معمولا از طریق Flash Memory ها منتقل می شوند و یکی از مسائلی هستند که آنتی ویروس ها را از یکدیگر متمایز می کند چطور ؟
یکی از روش های ویروس‌یابی ، ویروس‌یابی Database است که در این روش تعدادی از انواع آلودگی ها از طریق Update در وارد آنتی ویروس می شوند و آنتی ویروس هنگام اسکن کردن ، فایل ها را با لیست خود مقایسه می کند و در صورت شباهت ، آن‌ها را Delete یا قرنطینه می کند. این نوع از ویروس‌‌یابی تقریباً در همه آنتی ویروس ها مشابه و نسبتاً موفقیت آمیز است. اما ویروس‌‌‌یابی از روش الگوریتم‌‌خوانی ، نوعی از ویروس یابی است که نیاز به نوعی هوش مصنوعی دارد که آنتی ویروس بتواند کدنویسی یا الگوریتم را بخواند و یا رفتار یک الگوریتم را تشخیص دهد. کمتر آنتی ویروسی هست که بتواند در این زمینه موفق باشد. شیوه های دفع حملات اینترنتی بوسیله‌ی Anti-Hack و Firewall نیز در آنتی ویروس ها نسبتاً مشابه اما قدرت و عملکرد آن ها متفاوت می باشد. تمامی موارد فوق و پاره ای موارد تخصصی تر در مقایسه‌ی زیر در نظر گرفته شده است.

 

عدد بیشتر = عملکرد بهتر

 


2 – رتبه بندی آنتی ویروس از نظر تأثیر بر روی سرعت سیستم عامل کاربر
برای کاربرانی که کامپیوتر آنها منابع سخت افزاری پایینی (CPU،RAM)  دارند ، این مسئله مهم است که آنتی ویروس نصب شده سبب کـُندی عملکرد سیستم عامل آنها نشود. اما نباید فراموش شود که هدف اصلی از نصب آنتی ویروس ایجاد و حفظ امنیت است. سرعت عالی و برقراری امنیت عالی در کنار یکدیگر امکانپذیر نیست. طبیعی است که وقتی آنتی ویروسی برای محافظت از سیستم شما مشغول پیاده‌سازی روش های تعریف شده‌ می باشد مقادیری از منابع CPU و RAM شما را اشغال می کند و این امر باعث کندی نسبی سرعت سیستم عامل شما می شود. البته این مسئله بیشتر برای کامپیوترهای قدیمی صادق است چون کامپیوترهای امروزی دارای CPU هایی نظیر Corei5 یا Corei7 و حداقل میزان رم موجود بر روی سیستم های امروزی 4GB ، 6GB و 8GB می باشد که کمتر دچار افت سرعت می شوند. بنابراین ، بهتر است بجای تمرکز بر روی عدم کاهش سرعت سیستم ، بر روی برقراری یک امنیت کامل باشید.

 

عدد بیشتر = کندی سرعت کمتر

 

 


3 – رتبه بندی آنتی ویروس از نظر نصب سریع و محیط کاربری ساده
دسترسی سریع به بخش های مختلف یک آنتی ویروس و تنظیمات ساده برای کاربران یکی از مواردی است که سبب محبوبیت آنتی ویروس در میان کاربران می شود. البته این پارامتر ، یک پارامتر تعیین کننده برای انتخاب یک آنتی ویروس نیست و آنتی ویروس ها تقریبا امکانات و تنظیمات مشابهی دارند.

 

عدد بیشتر = عملکرد بهتر 

4– رتبه بندی آنتی ویروس از نظر دفعات Update شدن در طول روز و حجم دانلود شده
کاربران معمولی می گویند آنتی ویروسی مناسب است که از تعداد دفعات Update و میزان حجم Update کمتری برخوردار باشد که هم ترافیک اینترنت کمتری مصرف شود و زمان کمتری صرف شود البته این نظر کمی اشتباه است. آنتی ویروس ها برای اینکه عملکرد بهتر داشته باشند و بتوانند جلوی ویروس ها و … را بگیرند باید در روز چندین Update داشته باشند. این پارامتر برای انتخاب یک آنتی ویروس بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد.

 

عدد بیشتر = عملکرد بهتر

 


 پیشنهاد KEYIRAN برای خرید کدام است ؟

 

1- اگر میزان RAM دستگاه شما پایین است (1GB – 2GB) اولویت خرید به شرح زیر است :

 

ESET : به ترتیب  ESET NOD32 Antivirus یا ESET Smart Security
Kaspersky Antivirus

Bitdefender Antivirus Plus


2- اگر میزان RAM دستگاه شما بالا است (4GB – 8GB) اولویت خرید به شرح زیر است :

 

Kaspersky Tolal Security

Kaspersky Internet Security

Bitdefender Tolal Security

Bitdefender Internet Security
Avira Internet Security

 

 

 

درباره ما

KEYIRAN فروشگاه تخصصی فروش آنتی ویروس و لایسنس‌های اورجینال، در زمینه فروش آنتی ویروس خانگی و فروش آنتی ویروس تحت شبکه (سازمانی، شرکتی) است. کارشناس فروش و پشتیبانی فنی ما با داشتن دانش به روز در زمینه رایانه‌های شخصی، امنیت شبکه و محافظت کاربران در برابر نرم افزار‌های مخرب، شما را در انتخاب بهتر‌ین آنتی ویروس یاری می‌کنند. ما به شما اطمینان می‌دهیم بهتر‌ین راه حل‌های امنیتی و آنتی ویروس‌های اورجینال را، با قیمت رقابتی خریداری نمایید. KEYIRAN بهتر‌ین مکان برای خرید آنتی ویروس به صورت آنلاین است. دریافت بهتر‌ین قیمت و تخفیف برای خرید آنتی ویروس‌های خانگی و خرید آنتی ویروس‌های تحت شبکه نظیر آنتی ویروس کسپرسکی Kaspersky، آنتی ویروس بیت دیفندر Bitdefender، آنتی ویروس نورتون Norton، آنتی ویروس ایست نود32 - ESET nod32، آنتی ویروس مک آفی McAfee، آنتی ویروس آویرا Avira، آنتی ویروس آواست Avast، آنتی ویروس تراست پورت TrustPort و دیگر آنتی ویروس‌ها است. ما تضمین می‌کنیم که تمامی آنتی ویروس‌ها و لایسنس‌های مایکروسافت Microsoft نظیر ویندوز Windows و آفیس Office اورجینال و برای فعال‌سازی محصول اصلی است و به طور کامل توسط سازنده پشتیبانی می‌شود. KEYIRAN نمایندگی رسمی فروش آنتی ویروس کسپرسکی، ESET و مایکروسافت در خاورمیانه و ایران است، به همین دلیل با خیال راحت و آسوده می‌توانید به اصالت محصولات ما تکیه کنید. KEYIRAN دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، دارای نماد از ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی (مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است.

نماد اعتماد الکترونیکی

 

ENamad