19 شورتکات مهم و مفید در ویندوز 10

دسترسی سریع به آیتم‌ها و عملیات مختلف روی ویندوز 10 از طریق کلیدهای ترکیبی به‌صورت شورتکات تعریف‌شده است.
بعد از گذشت یک هفته از ورود رسمی جدیدترین نسخه ویندوز10 کم‌کم کاربران کار کردن با آن را فرامی‌گیرند و دراین‌بین دانستن شورتکات‌ها برای دسترسی سریع ضروری به نظر می‌رسد.

همان‌طور که می‌دانید استراتژی مایکروسافت در ویندوز 8 روی سیستم لمسی تمرکز پیداکرده بود اما در ویندوز 10 دوباره به‌سوی کیبورد و موس بازگشته است.

به همین خاطر در اینجا سعی داریم 19 شورتکات مفید از میان صدها شورتکات تعریف‌شده را (به زبان‌اصلی تا برای کاربر قابل‌فهم‌تر شود) به شرح زیر منتشر کنیم:

Windows + Tab - Launch Task View
Windows + C - Launch Cortana voice search
Windows + S - Launch Cortana text search
Windows + A - Launch Action Centre
Windows + E - Launch File Explorer
Windows + H - Share content (where available)
Windows + K - Connect to wireless devices
Windows + G - Open Windows 10 Game Bar
Windows + L - Lock your PC (useful for quit account swaps)
Windows + Home - Minimise all
Windows + PrtScn - Take screenshot
Windows + Arrow keys - Snap current window into a section of screen
Windows + Shift + Up arrow key - Stretch desktop window
Windows + Ctrl + D - Open new virtual desktop
Windows + Ctrl + F4 - Close virtual desktop
Windows + Ctrl + arrow keys - Navigate between virtual desktops
Ctrl + Alt + Tab - View all open apps
Alt + Tab - Switch between open apps
Alt + F4 - Open shut down/restart menu or close current window

 

درباره ما

KEYIRAN فروشگاه تخصصی فروش آنتی ویروس و لایسنس‌های اورجینال، در زمینه فروش آنتی ویروس خانگی و فروش آنتی ویروس تحت شبکه (سازمانی، شرکتی) است. کارشناس فروش و پشتیبانی فنی ما با داشتن دانش به روز در زمینه رایانه‌های شخصی، امنیت شبکه و محافظت کاربران در برابر نرم افزار‌های مخرب، شما را در انتخاب بهتر‌ین آنتی ویروس یاری می‌کنند. ما به شما اطمینان می‌دهیم بهتر‌ین راه حل‌های امنیتی و آنتی ویروس‌های اورجینال را، با قیمت رقابتی خریداری نمایید. KEYIRAN بهتر‌ین مکان برای خرید آنتی ویروس به صورت آنلاین است. دریافت بهتر‌ین قیمت و تخفیف برای خرید آنتی ویروس‌های خانگی و خرید آنتی ویروس‌های تحت شبکه نظیر آنتی ویروس کسپرسکی Kaspersky، آنتی ویروس بیت دیفندر Bitdefender، آنتی ویروس نورتون Norton، آنتی ویروس ایست نود32 - ESET nod32، آنتی ویروس مک آفی McAfee، آنتی ویروس آویرا Avira، آنتی ویروس آواست Avast، آنتی ویروس تراست پورت TrustPort و دیگر آنتی ویروس‌ها است. ما تضمین می‌کنیم که تمامی آنتی ویروس‌ها و لایسنس‌های مایکروسافت Microsoft نظیر ویندوز Windows و آفیس Office اورجینال و برای فعال‌سازی محصول اصلی است و به طور کامل توسط سازنده پشتیبانی می‌شود. KEYIRAN نمایندگی رسمی فروش آنتی ویروس کسپرسکی، ESET و مایکروسافت در خاورمیانه و ایران است، به همین دلیل با خیال راحت و آسوده می‌توانید به اصالت محصولات ما تکیه کنید. KEYIRAN دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، دارای نماد از ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی (مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است.

نماد اعتماد الکترونیکی

 

ENamad