جزئیات جدید از بدافزار جاسوسی«دینو»

سرپرست مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای گفت: جاسوس افزار «دینو» که با هدف حمله به مراکز حساس ایران طراحی شده را از یک سال و نیم گذشته شناسایی کرده‌ایم.

به گزارش مهر، مسعود بیگلریان با تائید وجود جاسوس‌افزار رایانه‌ای با نام «دینو» اظهار داشت: تقریبا از یک سال و نیم گذشته این بدافزار را شناسایی و عملکرد آن را تحلیل کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم و اقدامات مربوطه را برای جلوگیری از آسیب به مراکز حساس کشور انجام داده‌ایم ادامه داد: شناسایی، تحلیل و اطلاع رسانی از این بدافزار سایبری به صورت محرمانه از سوی مرکز ماهر انجام و به مسئولان گزارش داده شده است.

این مقام مسئول با تاکید براینکه وجود این جاسوس‌افزار را در ایران تائید می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اما مراکزی که از سوی اخبار منتشره مورد حمله این جاسوس‌افزار قرار گرفته‌اند به هیچ عنوان تائید نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این نوع بدافزار از نوع جاسوس‌افزارهایی مانند استاکس‌نت است که برای مقاصد خاص طراحی می‌شوند و حملات هدفمند را پی‌ریزی می‌کنند، افزود: ادعای آسیب رساندن این بدافزار را به مراکز حساس کشور، تائید نمی‌کنیم.

سرپرست مرکز ماهر با تاکید براینکه در این زمینه جای نگرانی نیست افزود: اقدامات مراقبتی لازم در مورد این ویروس رایانه‌ای انجام شده است.

دو روز گذشته جاسوس‌افزاری با نام «دینو» از سوی رسانه‌های خارجی معرفی شد که مشغول جاسوسی از مراکز علمی و صنعتی کشورمان بوده و مراکزی نظیر وزارت امور خارجه، دانشگاه علم و صنعت ایران، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی، دانشگاه امام حسین(ع) و دانشگاه مالک اشتر را مورد هدف قرار داده است.

 

درباره ما

KEYIRAN فروشگاه تخصصی فروش آنتی ویروس و لایسنس‌های اورجینال، در زمینه فروش آنتی ویروس خانگی و فروش آنتی ویروس تحت شبکه (سازمانی، شرکتی) است. کارشناس فروش و پشتیبانی فنی ما با داشتن دانش به روز در زمینه رایانه‌های شخصی، امنیت شبکه و محافظت کاربران در برابر نرم افزار‌های مخرب، شما را در انتخاب بهتر‌ین آنتی ویروس یاری می‌کنند. ما به شما اطمینان می‌دهیم بهتر‌ین راه حل‌های امنیتی و آنتی ویروس‌های اورجینال را، با قیمت رقابتی خریداری نمایید. KEYIRAN بهتر‌ین مکان برای خرید آنتی ویروس به صورت آنلاین است. دریافت بهتر‌ین قیمت و تخفیف برای خرید آنتی ویروس‌های خانگی و خرید آنتی ویروس‌های تحت شبکه نظیر آنتی ویروس کسپرسکی Kaspersky، آنتی ویروس بیت دیفندر Bitdefender، آنتی ویروس نورتون Norton، آنتی ویروس ایست نود32 - ESET nod32، آنتی ویروس مک آفی McAfee، آنتی ویروس آویرا Avira، آنتی ویروس آواست Avast، آنتی ویروس تراست پورت TrustPort و دیگر آنتی ویروس‌ها است. ما تضمین می‌کنیم که تمامی آنتی ویروس‌ها و لایسنس‌های مایکروسافت Microsoft نظیر ویندوز Windows و آفیس Office اورجینال و برای فعال‌سازی محصول اصلی است و به طور کامل توسط سازنده پشتیبانی می‌شود. KEYIRAN نمایندگی رسمی فروش آنتی ویروس کسپرسکی، ESET و مایکروسافت در خاورمیانه و ایران است، به همین دلیل با خیال راحت و آسوده می‌توانید به اصالت محصولات ما تکیه کنید. KEYIRAN دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، دارای نماد از ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی (مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است.

نماد اعتماد الکترونیکی

 

ENamad