اصلاحیه فوری و خارج از نوبت مایکروسافت برای ویندوز

microsoft logoآسیب‌پذیری اصلاح شده که ویندوز 10 را نیز تحت تاثیر قرار داده است می‌تواند به مهاجم اجازه دهد تا کنترل کامل ماشین را در اختیار بگیرد.
شرکت مایکروسافت یک اصلاحیه خارج از نوبت فوری را برای رفع یک آسیب‌پذیری بحرانی که تمامی نسخه‌های ویندوز را تحت تاثیر قرار داده است منتشر کرد.

این شرکت در راهنمایی امنیتی روز دوشنبه خود اعلام کرد که در صورت سوءاستفاده موفقیت‌آمیز از این آسیب‌پذیری مهاجم می‌تواند کدی را از راه دور اجرا نماید و کنترل کامل ماشین را در اختیار بگیرد.

اگر کاربری یک سند دستکاری شده خاص را باز کند یا صفحه نامعتبری را که حاوی فونت‌های OpenType تعبیه شده است مشاهده کند مهاجم می‌تواند کد مورد نظر را اجرا نماید.

سپس مهاجم می‌تواند برنامه‌ای را نصب کند، داده‌ها را مشاهده کند، تغییر دهد یا حذف نماید یا حساب کاربری جدیدی با حق دسترسی کامل ایجاد نماید.

به بیانی دیگر، این مشکل می‌تواند به مهاجم اجازه دهد تا کنترل کامل ماشین قربانی را در اختیار بگیرد.

کاربران در حال استفاده از ویندوز ویستا، ویندوز ۷، ۸، ۸.۱ و ویندوز RT به علاوه ویندوز سرور ۲۰۰۸ و نسخه‌های پیش از آن تحت تاثیر این آسیب‌پذیری قرار دارند. هم چنین ویندوز ۱۰ تحت تاثیر این مشکل قرار دارد.

این اصلاحیه بر روی Windows Update در دسترس است و به کاربران توصیه می‌شود در اسرع وقت اصلاحیه را اعمال نمایند.

 

درباره ما

KEYIRAN فروشگاه تخصصی فروش آنتی ویروس و لایسنس‌های اورجینال، در زمینه فروش آنتی ویروس خانگی و فروش آنتی ویروس تحت شبکه (سازمانی، شرکتی) است. کارشناس فروش و پشتیبانی فنی ما با داشتن دانش به روز در زمینه رایانه‌های شخصی، امنیت شبکه و محافظت کاربران در برابر نرم افزار‌های مخرب، شما را در انتخاب بهتر‌ین آنتی ویروس یاری می‌کنند. ما به شما اطمینان می‌دهیم بهتر‌ین راه حل‌های امنیتی و آنتی ویروس‌های اورجینال را، با قیمت رقابتی خریداری نمایید. KEYIRAN بهتر‌ین مکان برای خرید آنتی ویروس به صورت آنلاین است. دریافت بهتر‌ین قیمت و تخفیف برای خرید آنتی ویروس‌های خانگی و خرید آنتی ویروس‌های تحت شبکه نظیر آنتی ویروس کسپرسکی Kaspersky، آنتی ویروس بیت دیفندر Bitdefender، آنتی ویروس نورتون Norton، آنتی ویروس ایست نود32 - ESET nod32، آنتی ویروس مک آفی McAfee، آنتی ویروس آویرا Avira، آنتی ویروس آواست Avast، آنتی ویروس تراست پورت TrustPort و دیگر آنتی ویروس‌ها است. ما تضمین می‌کنیم که تمامی آنتی ویروس‌ها و لایسنس‌های مایکروسافت Microsoft نظیر ویندوز Windows و آفیس Office اورجینال و برای فعال‌سازی محصول اصلی است و به طور کامل توسط سازنده پشتیبانی می‌شود. KEYIRAN نمایندگی رسمی فروش آنتی ویروس کسپرسکی، ESET و مایکروسافت در خاورمیانه و ایران است، به همین دلیل با خیال راحت و آسوده می‌توانید به اصالت محصولات ما تکیه کنید. KEYIRAN دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، دارای نماد از ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی (مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است.

نماد اعتماد الکترونیکی

 

ENamad