طراحی اولین کرمی که به سفت افزار رایانه‌های مک حمله می کند

در حالی که اکثر مردم تصور می کنند رایانه‌های مک اپل از امنیت بیشتری برخوردار است، به تازگی کرمی طراحی شده که می تواند به سفت افزار این رایانه ها هم حمله کند.
firmware یا سفت افزار اغلب به برنامه‌های تقریباً ثابت و نسبتاً کوچک و یا ساختمان‌های داده‌ای که درون سخت‌افزار انواع دستگاه‌های الکترونیک است، گفته می‌شود.

از دستگاه‌های دارای سفت‌افزار می‌توان از ماشین حساب و یا کنترل از راه دور، قطعات رایانه شامل دیسک سخت، صفحه‌کلید، صفحه نمایش‌های دیجیتال و یا کارت‌های حافظه، ابزارهای دقیق در علم و رباتیک در صنعت نام برد.

بررسی های دو محقق نشان می دهد که آسیب پذیری های متعددی در سفت افزار رایانه های مک وجود دارد که امنیت تمام کاربران رایانه های یاد شده را تهدید می کند. این دو نفر برای اولین بار کرمی را طراحی کرده اند که می تواند به طور خودکار از یک رایانه مک بوک به رایانه مک بوک دیگر برود، بدون اینکه رایانه های مذکور به طور شبکه ای به یکدیگر متصل باشند.

کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که شناسایی این کرم و رهاشدن از آن دشوار است و با توجه به معماری خاص سفت افزارهای مک به سختی می توان از تحرکات بدافزارها در درون رایانه های یاد شده مطلع شد.

این مساله که حتی رایانه های مک جداشده از شبکه های رایانه ای هم در برابر حملات این کرم در امان نیستند و اسکنرهای امنیتی نیز نمی توانند تهدیدات مذکور را شناسایی کنند موجب نگرانی های جدی شده است. بدافزار یاد شده می تواند جلوی به روزرسانی های مهم را بگیرد یا خود را بر روی هر فایل به روزرسانی اضافه کند. در حال حاضر تنها راه حل مشکل مذکور تغییر تراشه ای است که سفت افزار آلوده در آن قرار دارد. بنابراین اگر کاربران رایانه های مک دچار چنین مشکلی شوند عملا باید آن را دور بیندازند.

 

درباره ما

KEYIRAN فروشگاه تخصصی فروش آنتی ویروس و لایسنس‌های اورجینال، در زمینه فروش آنتی ویروس خانگی و فروش آنتی ویروس تحت شبکه (سازمانی، شرکتی) است. کارشناس فروش و پشتیبانی فنی ما با داشتن دانش به روز در زمینه رایانه‌های شخصی، امنیت شبکه و محافظت کاربران در برابر نرم افزار‌های مخرب، شما را در انتخاب بهتر‌ین آنتی ویروس یاری می‌کنند. ما به شما اطمینان می‌دهیم بهتر‌ین راه حل‌های امنیتی و آنتی ویروس‌های اورجینال را، با قیمت رقابتی خریداری نمایید. KEYIRAN بهتر‌ین مکان برای خرید آنتی ویروس به صورت آنلاین است. دریافت بهتر‌ین قیمت و تخفیف برای خرید آنتی ویروس‌های خانگی و خرید آنتی ویروس‌های تحت شبکه نظیر آنتی ویروس کسپرسکی Kaspersky، آنتی ویروس بیت دیفندر Bitdefender، آنتی ویروس نورتون Norton، آنتی ویروس ایست نود32 - ESET nod32، آنتی ویروس مک آفی McAfee، آنتی ویروس آویرا Avira، آنتی ویروس آواست Avast، آنتی ویروس تراست پورت TrustPort و دیگر آنتی ویروس‌ها است. ما تضمین می‌کنیم که تمامی آنتی ویروس‌ها و لایسنس‌های مایکروسافت Microsoft نظیر ویندوز Windows و آفیس Office اورجینال و برای فعال‌سازی محصول اصلی است و به طور کامل توسط سازنده پشتیبانی می‌شود. KEYIRAN نمایندگی رسمی فروش آنتی ویروس کسپرسکی، ESET و مایکروسافت در خاورمیانه و ایران است، به همین دلیل با خیال راحت و آسوده می‌توانید به اصالت محصولات ما تکیه کنید. KEYIRAN دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، دارای نماد از ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی (مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) است.

نماد اعتماد الکترونیکی

 

ENamad